250 000 extra på Topptipset
Gårdagen levererade några träffar där Mega TT slog högst med 13 000 kr. Bra flow just nu och tajmingen för en formtopp känns optimal. Jackpot på Stryktipset & Europatipset helgen som gick. Extrapengar på Topptipset igår, idag och imorgon. Dessutom rullpott på morgondagens Bomben. Vilka underbara tider det är för oss som älskar poolspel!
Ikväll sätter gruppspelet i Champions League igång. Det innebär häftiga matcher där lagen ska spänna musklerna och visa vilka som är de starkaste i Europa. Med 250 000 kr extra i potten och denna kupong räknar vi en med stor prispott att spela om.
Vi lämnar som vanligt in ett spelförslag hos det överlägset bästa verktyget som finns för oss poolspelare - Reducering.se
Spelförslag
Många stora favoriter sätter tonen på kvällens Topptipset och några drakar kommer behöva fällas för att utdelningen ska ta fart. Vi väljer att spela med en radinsats på 2 kr.
Manchester City (64%) och Palmeiras (53%) spikas rätt ut. Med sex stora favoriter går det att argumentera för att spika båda två trots högt favoritskap. I vårt tycke lockar dessa två lag klart mest, Palmeiras till 53% är sagolikt fin. För att undvika att betala för en massa skräp måste vi aktivt plocka bort kalla rader. I dagens spelförslag väljer vi att spela en stor ram (729 rader) och istället kapa rader via reduceringar.
Reduceringar
Hos Reducering.se kommer vi använda oss av två olika färgreduceringar.
Röd - de övriga fyra favoriterna ringas in. Minst en och max två behöver gå in. Minst 1 för att reducera bort för svåra utfall och max 2 för att säkerhetsställa att vi inte betalar för skräp. Idag kommer nog inte bara en skräll att räcka till.
Blå - Milan och Forest Green har lockande spelvärde. Minst 1 behöver sitta.
Spelförslag för 560 kr (62% reducerat) - radinsats 2 kr
250 000 kr extra i potten och formen är på topp. Flera häftiga vinster under helgen där vi bland annat fick 13 rätt för 1,3 miljoner på Stryktipset. Nu hoppas vi formen håller i sig.
Varmt välkomna in i ombudet om ni vill haka på!
